Instrukcja obsługi dziennika treningowego

1. INFORMACJE OGÓLNE

- dziennik treningowy przeznaczony jest do zapisywania poszczególnych jednostek treningowych.

- stworzony jest w programie Microsoft Office Excel 2003

- skoroszyt składa się z następujących arkuszy:

                        - arkusz edycji

                        - dzienniczek treningowy

                        - wykres BC1

                        - wykres tętno BC1

                        - wykres BC2

                        - wykres tętno BC2

                        - wykres BC3

                        - wykres tętno BC3

                        - wykres rytm

                        - wykres skipy

                        - wykres podbiegi

                        - wykres siłownia

                        - wykres sprawność

                        - wykres roczny BC1, BC2, BC3

2.KROK PO KROKU - czyli jak korzystać z dziennika

- po włożeniu płyty do napędu komputera lub po odebraniu go ze skrzynki mailowej należy skopiować dokument Excela na pulpit swojego komputera.

- po dwukrotnym kliknięciu na dokument otworzy się on w programie Excel. W tym momencie może pojawić się monit o pozwolenie na włączenie makra. Należy zezwolić na te czynność. Może również wystąpić sytuacja w której należy obniżyć poziom zabezpieczeń. W tym celu należy otworzyć zakładkę NARZĘDZIA/makro/zabezpieczenia/poziom zabezpieczeń/niskie.

- wszystkie arkusze w dzienniku chronione są hasłem i przeznaczone tylko do odczytu.

- jedyną możliwością wprowadzania danych do dziennika jest „Arkusz edycji". W arkuszu tym należy poruszać się zgodnie z podanymi zaleceniami.

- w przypadku niewłaściwego postępowania będą pojawiać się komunikaty o występujących błędach, które należy poprawić aby dokonać właściwego zapisu.

- w „arkuszu edycji" należy również zwrócić uwagę na komentarze objaśniające poszczególne komórki odnoszące się do obciążeń treningowych. Pojawiają się one po „najechaniu" wskaźnikiem myszki na małe czerwone pola w poszczególnych komórkach. Kolejna rzeczą o której należy pamiętać jest zatwierdzanie wprowadzonych danych klikając w arkuszu edycji na białe literki „ZATWIERDŹ" na czerwonym polu (w momencie „najechania na białe literki wskaźnik myszy zmieni się w rysunek dłoni).

- po zamknięciu arkusza Excel proszę pamiętać o zapisaniu zmian.

- arkusz „Dzienniczek treningowy" skonstruowany jest na podstawie kalendarza. Podzielony jest na miesiące i tygodnie. Do każdego dnia przypisana jest data pod którą zapisywane będą poszczególne treningi. Po każdym miesiącu w ostatnim wierszu znajduje się podsumowanie wykonanej pracy. Informacje te są również ukazane w postaci graficznej w arkuszach wykres...

- arkusz tworzony był na komputerze o przekątnej matrycy 17", w przypadku mniejszych matryc należy przesuwać wskaźnik znajdujący się na spodniej części arkusza Excel w celu zobaczenia całej zawartości. Nie wpływa to w żadnym stopniu na funkcjonowanie dzienniczka.

- po każdym tygodniu proszę o przesłanie dzienniczka pod adres podany w kontaktach. Będzie to podstawą do oceny obciążeń realizowanych przez każdego trenującego. W przypadku posiadaczy Arkusza Excel 2003 i nowszych wersji przy zapisywaniu zmian i odsyłaniu dzienniczka proszę o zapisanie go jako dokumentu programu Excel 97/2003. W tym celu należy wybrać z polecenia Start w arkuszu Excel/Zapisz jako/dokument programu Excel 97/2003. Ułatwi to w znacznym stopniu odczyt dzienniczka.

- w przypadku jakichkolwiek trudności proszę o kontakt.

OPRACOWANIE DZIENNICZKA:

Dr. Bogumiła Hnatkowska

Dr. Jan Kosendiak

Mgr. Grzegorz Pieczarka

Życzymy powodzenia w treningach i miłej pracy z dzienniczkiem treningowym!

 

wstecz